Seriál Město pro byznys 2022

1. Město pro byznys – Lysá nad Labem nejlepší ve Středočeském kraji

Obec s rozšířenou působností Lysá nad Labem exceluje při výzkumu jak v kategorii podnikatelské prostředí, tak i v hodnocení přístupu veřejné správy. V obou těchto hlavních kategoriích výzkumu se v rámci Středočeského kraje umístila na prvním místě. Na druhém a třetím místě se ve Středočeském kraji umístily Mladá Boleslav a Černošice. Srovnávací výzkum Město pro byznys, který hodnotí všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice a 22 městských částí Hlavního města Praha, vyhodnocuje analytická agentura Datank. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.
1. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

2. Chomutov je pro podnikání nejvíce přívětivý v Ústeckém kraji

Srovnávací výzkum Město pro byznys jasně ukázal, že Chomutov je v Ústeckém kraji pro podnikatelskou sféru místem zaslíbeným. Zasloužil se o to vstřícný přístup magistrátu k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Na druhé příčce se v kraji umístil Most a na třetí Varnsdorf.
2. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

3. Na západě Čech je Městem pro byznys Plzeň

Plzeň se prosadila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Další stupně vítězů v rámci Plzeňského kraje obsadily Rokycany a Nýřany. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.
3. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

4. Za podnikáním nejlépe do Jablonce nad Nisou

Podmínky pro podnikání jsou v rámci Libereckého kraje nejvýhodnější v Jablonci nad Nisou. Vyplývá to ze srovnávacích výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se v regionu umístily Semily a Liberec. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé ČR každoročně všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.
15. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

5. Brno je městem pro podnikání

Statutární město Brno je nejlepším městem v celém Jihomoravském kraji z hlediska podnikatelského potenciálu. Podnikání se daří velmi dobře také v Moravském Krumlově a Hodoníně. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v ČR a 22 městských částí hlavního města Prahy. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.
20. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

6. Ostrava zůstává městem pro byznys Moravskoslezského kraje

Vítězná Ostrava si udržuje kvalitní podnikatelské prostředí, a obhájila tak loňské první místo v kraji ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Na druhé místo se dostala Opava, bronz bere Frýdek-Místek. Výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice.
23. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

7. Zlín nezapře své podnikatelské kvality

Srovnávací výzkum Město pro byznys, který hodnotí všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice, vyhodnocuje analytická agentura Datank. Krajské výsledky jsou již tradičně vyhlašovány na setkáních Svazu měst a obcí ČR. Ve Zlínském kraji exceluje statutární město Zlín v podnikatelském prostředí i v přístupu veřejné správy. V obou těchto hlavních kategoriích výzkumu zabodovalo v rámci krajského srovnání. Na dalších stupních vítězů se umístily Uherské Hradiště a Rožnov pod Radhoštěm.
27. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

8. Podnikání se v Olomouci daří

Vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Olomouckém kraji stalo statutární město Olomouc. Podnikání se výborně daří také v Prostějově a Mohelnici. Výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
29. 3. 2023 Město pro byznys Regiony

9. Jihočeskému podnikání vládne Český Krumlov

Český Krumlov je nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Jihočeském kraji. Podnikání se daří velmi dobře také v Táboře a Českých Budějovicích. Ukázaly to letošní výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.
11. 4. 2023 Město pro byznys Regiony

10. Nová Paka je podnikání zaslíbená

Vítězná Nová Paka si v Královéhradeckém kraji udržuje kvalitní podnikatelské prostředí i přístup veřejné správy, a v regionu tak získala první místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Druhý skončil Hradec Králové, bronz bere Dobruška. Výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank, a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice.
14. 4. 2023 Město pro byznys Regiony

11. Pardubice vítězí v krajském kole Města pro byznys

Jasným vítězem letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se v Pardubickém kraji stalo statutární město Pardubice. Na druhé příčce se v kraji umístila Česká Třebová a na třetí Hlinsko. Srovnávací výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
18. 4. 2023 Město pro byznys Regiony

12. Podnikatelským suverénem na Vysočině je Humpolec

Humpolec exceluje v podnikatelském prostředí i v přístupu veřejné správy. V obou těchto hlavních kategoriích výzkumu se v rámci Kraje Vysočina umístil na prvním místě srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Ten vyhodnocuje analytická agentura Datank a hodnotí všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice a 22 městských částí Hlavního města Praha. Na druhém a třetím místě se v Kraji Vysočina umístily Jihlava a Velké Meziříčí. Regionální výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí ČR.
21. 4. 2023 Město pro byznys Regiony

13. Jak se hodnotí Město pro byznys

V uplynulých dnech jsme postupně informovali o hodnocení srovnávacího výzkumu Město pro byznys v jednotlivých krajích. V následujícím textu seznámíme čtenáře se základními principy výzkumu a hodnocení jednotlivých měst.
24. 4. 2023 Město pro byznys Regiony

14. Lysá nad Labem je celorepublikovým Městem pro byznys

Lysá nad Labem se výborně podnikatelsky rozvíjí, což jí zajistilo vítězství v celorepublikovém srovnání výsledků výzkumu Město pro byznys, který již šestnáctým rokem hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech obcích s rozšířenou působností v České republice. Na finálových stupních vítězů ji následují stříbrné Brno a bronzová Plzeň. Srovnávací výzkum vyhodnocuje analytická agentura Datank.
15. 5. 2023 Město pro byznys Regiony

15. Postavte rozhodnutí na datech

V uplynulých dnech jsme postupně přinášeli výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který sledoval parametry ve všech 205 obcích s rozšířenou působností (ORP) a ve 22 městských částech hlavního města Prahy. Na základě výsledků byla v každém kraji vyhlášena nejúspěšnější města a v minulém týdnu také celostátní Město pro byznys, kterým se stala Lysá nad Labem.
19. 5. 2023 Město pro byznys Regiony