K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

MMR podpoří venkov

(Informace MMR 3/2018 II.)

Datum: 26. 6. 2018, zdroj: OF 3/2018, rubrika: Dotace

Obce do tří tisíc obyvatel i v letošním roce dostanou od MMR z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova více než půl miliardy korun. Ministryně Klára Dostálová schválila projekty celkem za 516,5 milionů korun.

Nejvíce financí poputuje na obnovu místních komunikací a na projekty, které podporují zapojení generací do komunitního života v obci a na obnovu sportovní infrastruktury.

„Národní dotace pro venkovské obce vyhlašujeme každý rok. Každoroční vysoká poptávka průměrně dvou tisíc žádostí o dotace dokazuje potřebnost těchto programů, zároveň je zřejmé, že náš rozpočet zatím zdaleka nemůže všechny problémy obcí vyřešit,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Program pro letošní rok nabídl pět dotačních titulů: Podpora vítězů soutěže Vesnice roku, Podpora zapojení generací do komunitního života v obci, Podpora spolupráce obcí na obnově a rozvoji venkova, Podpora obnovy místních komunikací a Podpora obnovy sportovní infrastruktury. Výzva pro podávání žádostí byla ukončena 15. ledna 2018.

Rekonstrukce mostů a silnic

Více než šest miliard korun poputuje z Integrovaného regionálního operačního programu na rekonstrukce a výstavbu silnic II. a III. třídy včetně mostů.

Ve výzvě Vybrané úseky silnic II. a III. třídy bylo schváleno 112 projektů. Do dalších výzev na silnice, které se týkají i mostů a lávek, je možné stále podávat žádosti.

„Rekonstrukce silnic II. a III. třídy, stejně jako rekonstrukce některých mostů a lávek, patří k našim prioritám. Proto jsme vyhlásili další výzvu, ve které bude příjem žádostí uzavřen ke konci letošního roku,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Seriál Informace MMR 3/2018

  1. Integrovaný regionální operační program, 21. 6. 2018
  2. MMR podpoří venkov, 26. 6. 2018 (právě čtete)
  3. 10 miliard z fondů EU, 27. 6. 2018
  4. Odstranění staveb, 28. 6. 2018
  5. Podpora z evropských fondů, 2. 7. 2018
TOPlist
TOPlist