K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Integrovaný regionální operační program

(Informace MMR 3/2018 I.)

Datum: 21. 6. 2018, zdroj: OF 3/2018, rubrika: Dotace
Integrovaný regionální operační program (IROP) dosáhl dalšího důležitého milníku. Na již schválených 3453 projektů rozdělil 54,9 miliard korun, které tak přispějí k dalšímu rozvoji regionů.

„IROP je velice pestrý program, který pokrývá hned jedenáct podporovaných témat. IROP poskytuje evropské peníze například na modernizaci silnic II. a III. třídy, obnovu a rekonstrukci školek a škol, zateplování bytových domů, elektronizaci veřejné zprávy, obnovu kulturních památek,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

V březnu byly v IROP vyhlášeny výzvy zaměřené na sociální bydlení, celkově tak již bylo vyhlášeno 86 % prostředků z celkové alokace IROP. Posledními výzvami, které jsou v IROP plánovány v tomto roce, jsou výzvy na podporu infrastruktury pro sociální služby.

„Většina vyhlášených výzev se setkává s enormním zájmem od žadatelů, kdy předložené projekty v celkovém součtu i několikanásobně překračují alokaci výzvy,“ uvedl náměstek Zdeněk Semorád. V loňském roce byl takto zvýšený zájem evidován např. u výzev na infrastrukturu základních škol, cyklostezky, obnovu památek a muzeí nebo kyberbezpečnost.

Zatímco výzvy na individuální projekty postupně končí, výzvy integrovaných nástrojů, pro které je v IROP vyčleněno 32 miliard korun, jsou v plném proudu.

Seriál Informace MMR 3/2018

  1. Integrovaný regionální operační program, 21. 6. 2018 (právě čtete)
  2. MMR podpoří venkov, 26. 6. 2018
  3. 10 miliard z fondů EU, 27. 6. 2018
  4. Odstranění staveb, 28. 6. 2018
  5. Podpora z evropských fondů, 2. 7. 2018
TOPlist
TOPlist