K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Velký zájem o půjčky pro mladé a výstavba nájemních bytů

(Informace MMR 4/2018 VII.)

Datum: 16. 10. 2018, zdroj: OF 4/2018, rubrika: Dotace

Od srpna poskytuje Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím Státního fondu rozvoje bydlení mladým lidem do 36 let výhodné úvěry na pořízení nebo opravu vlastního bydlení. Půjčit si lze až dva miliony korun.

„Těmito půjčkami se snažíme pomoci mladým lidem k pořízení vlastního bytu či domu nebo k tomu, aby si mohli opravit své stávající bydlení. Letos máme připraveno celkem 650 milionů korun,“ uvedla ministryně Klára Dostálová.

Zvýhodněný úvěr je určen pro lidi, kteří žijí v manželství nebo registrovaném partnerství, ve kterém alespoň jeden z manželů nebo registrovaných partnerů nedosáhl ke dni podání žádosti 36 let, nebo nežijí v manželství nebo registrovaném partnerství, ale trvale pečují o dítě do 15 let a ke dni podání žádosti nedosáhli 36 let. Možná výše úvěrů se pak odvíjí od záměru realizace. Pokud jde o modernizaci bytu, lze získat maximálně 300 tisíc korun, v případě koupi bytu až 1,2 milionu korun a pokud se jedná o stavbu či koupi rodinného domu, je stanovená maximální výše úvěru na dva miliony korun. Doba splatnosti úvěru bude na 20 let, výjimečně na 25 let.

Výstavba nájemních bytů

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace pro výstavbu nájemních bytů (cca 80 mil. Kč) a na zainvestování pozemků v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny.

„Podpora pomůže městům a obcím z kterých lidé cestují za prací do průmyslové zóny. Reagujeme tak na akutní potřebu zdejšího regionu, kde díky působení velkého investora došlo k rychlému nárůstu nabídky pracovních příležitostí, a s tím souvisejících požadavků na bydlení,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Zvýšení počtu nájemních bytů a pozemků pro výstavbu bytů určených pro trvalé bydlení přispěje ke zlepšení životních podmínek v obcích, které se potýkají s nadměrným přílivem pracovních sil. Díky rozšíření možností bydlení dojde i k nárůstu obyvatel. Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvy na podání žádostí začátkem dubna a žadatelé je mohli podávat od 3. dubna do 31. května.

Seriál Informace MMR 4/2018

  1. Podpora vzdělávacím institucím, 27. 9. 2018
  2. Do programu RE:START se více zapojí kraje, 1. 10. 2018
  3. IROP již rozdělil 70 miliard korun do regionů, 3. 10. 2018
  4. Sociální služby a sociální bydlení, 5. 10. 2018
  5. Společné projekty ČR a Slovenska, 11. 10. 2018
  6. Spolupráce Česko–Sasko, 12. 10. 2018
  7. Velký zájem o půjčky pro mladé a výstavba nájemních bytů, 16. 10. 2018 (právě čtete)
TOPlist
TOPlist