K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Společné projekty ČR a Slovenska

(Informace MMR 4/2018 V.)

Datum: 11. 10. 2018, zdroj: OF 4/2018, rubrika: Dotace

V Programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika bylo schváleno dalších šestnáct projektů ve výši cca 16,1 mil. EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Projekty jsou určeny především ke zvýšení atraktivního kulturního a přírodního dědictví pro obyvatele a návštěvníky přeshraničního regionu. Dosud tak bylo schváleno celkem 87 projektů ve výši 62,8 mil. EUR, což činí cca 70 % alokace.

„Přeshraniční programy mají za cíl co nejvíce propojit oba regiony a sblížit obyvatele tak, aby si připadali jako opravdoví sousedé. Hranice mají představovat pouze pomyslnou čáru, což si myslím, že se díky úspěšným projektům, a hlavně historickému propojení obou zemí, velmi daří,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Zahájen tak bude například projekt „Zlepšení dopravní dostupnosti Myjavska a Horňácka“, který se týká okresů Myjava a Hodonín v těsné blízkosti česko-slovenské hranice. Díky projektu „Na kole blíže k lázním“ bude podpořen také rozvoj cestovního ruchu. Dojde tak k realizaci úseků mezinárodní cyklostezky Bevlava. Na české straně budou ve městě Valašské Klobouky vystavěny dva úseky cyklostezky v délce 2,06 km, přemostěn bude tok řeky Klobučky a vyznačeny tři úseky cyklotrasy po zrekonstruovaných místních komunikacích. Nabídku cestovního ruchu také rozšíří projekt „Poznej příhraniční kulturní dědictví na kole – od Šaštínské baziliky k Nechorám“. Realizovány budou tři cyklotrasy v příhraničním území, které zabezpečí propojenost kulturního dědictví na kole v česko-slovenském pohraniční.

TOPlist
TOPlist