K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Podpora vzdělávacím institucím

(Informace MMR 4/2018 I.)

Datum: 27. 9. 2018, zdroj: OF 4/2018, rubrika: Dotace

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), vyhlásilo výzvu na podporu infrastruktury v oblasti speciálního vzdělávání sloužící k začlenění jeho žáků do hlavního vzdělávacího proudu. Pro žadatele je připraveno 456 milionů korun.

„Těší mě, že se nám podařilo s Evropskou komisí vyjednat podporu i v této důležité oblasti. Přesně tato výzva je příkladem, jak je flexibilita důležitá pro možnost využití evropských peněz na oblasti, kde jsou nejvíc potřeba,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Výzva je zaměřena na podporu rozvoje infrastruktury škol samostatně zřízených pro žáky se zdravotním postižením a školských poradenských zařízení, tedy pedagogicko-psychologických poraden a speciálně pedagogických center. Cílem je zlepšit podmínky ve výchově a vzdělávání, a přispět tak k přechodu žáků a studentů do škol hlavního vzdělávacího proudu a k samostatnému způsobu života.

Jedná se o průběžnou výzvu a projekty budou hodnoceny dle času registrace žádosti o podporu. Program je limitován částkou 99 milionů korun celkových způsobilých výdajů. Příjem žádostí bude zahájen dne 27. 9. 2018 a poběží až do září příštího roku.

TOPlist
TOPlist