K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Spolupráce Česko–Sasko

(Informace MMR 4/2018 VI.)

Datum: 12. 10. 2018, zdroj: OF 4/2018, rubrika: Dotace

Program spolupráce Česko–Sasko 2014–2020 se ve svém každoročním ohlédnutí tentokrát vydává novým směrem. Nejen nositelé projektů, ale i všichni další zájemci byli vyzváni, aby natočili krátká videa o výsledcích, kterých dosáhli díky poskytnuté dotaci.

Videa tak nahradila tradiční „tabulky“ s čísly a popisy a díky tomu mnohem názorněji ukázala, jak se spolupráce mezi Českem a Saskem s podporou Evropské unie stále více rozvíjí. Nejlepší příspěvky byly prezentovány na letošní výroční konferenci, která se konala 5. září 2018.

Součástí akce bylo také první neformální jednání o možném zaměření česko-saského přeshraničního programu a jeho struktuře po roce 2020.

Pro přeshraniční projekty realizované společně příjemci dotací z Česka a Saska je až do roku 2020 k dispozici celkem 158 milionů eur pocházejících z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Od zahájení programu v červenci 2015 bylo z těchto prostředků financováno již 124 přeshraničních projektů částkou ve výši zhruba 145,1 milionu eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

TOPlist
TOPlist