K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Zeptali jsme se RNDr. Tomáše Renčína, výkonného ředitele konference ISSS

Datum: 11. 12. 2020, zdroj: VSOL 5/2020, rubrika: Veřejná správa online
RNDr. Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference ISSS
Proč se letošní ročník ISSS odehrává v netradičním online formátu a jaký je o něj zájem?
Vzhledem k restrikcím v souvislosti s koronavirovou pandemií, které trvají s většími či menšími rozvolněními v podstatě od března, jsme už nechtěli akci dále odkládat. Vyšli jsme vstříc veškerým doporučením Ministerstva zdravotnictví, Vlády ČR a krizového štábu a zároveň se rozhodli vyzkoušet, zda může tak rozsáhlá akce, jakou je ISSS, proběhnout ve zcela jiném formátu. Vybrali jsme klíčová témata, přizpůsobili se možnostem setkávání, začali využívat vzdálený přístup a moderní technologie a výsledek není vůbec špatný. Samozřejmě jsme celý program rozložili do několika týdnů, takže některá témata přijdou na řadu až časem. Návštěvnost našeho speciálního konferenčního webu je zatím velice slušná.
Hovoříte o speciálním webu…
Ano, vedle stávajících stránek www.isss.cz jsme na adrese isss.online zprovoznili web, na němž běží program online konference. Tady všichni zájemci najdou příspěvky a komentáře osobností k aktuálnímu ročníku, stejně jako diskusní bloky zaměřené na jednotlivá důležitá témata. O podrobnějším programu a připravovaných vstupech jsou zájemci informování také prostřednictvím stávajících stránek www.isss.cz, Deníku veřejné správy a komunikačních kanálů mediálních partnerů akce.
Jak se k této formě postavili vaši spolupracovníci a partneři?
Celý organizační tým i všechny spolupracující subjekty to přijaly a zapojily se do realizace bez problémů. Navíc si velice vážíme toho, že i v této složité době konferenci bez váhání podpořila většina partnerů v čele s Českou spořitelnou. Za to jim samozřejmě patří velké díky, stejně jako hostitelskému městu Hradec Králové, Kraji Vysočina a všem spolupracovníkům z ministerstev, samospráv i svazů a asociací.
Co bude dál?
Pevně věříme, že na konci jara příštího roku se budeme moci opět potkat osobně, tentokrát již na 24. ročníku konference ISSS/V4DIS, který se v případě, že vše půjde dobře, uskuteční v tradiční podobě. Všichni účastníci se tak budou moci kromě sledování přednášek opět naplno věnovat tomu nejdůležitějšímu – osobním pracovním schůzkám, diskusím o aktuálních problémech a výměně zkušeností, intenzivně vzájemně komunikovat a probírat zásadní otázky digitalizace veřejné správy se širokým spektrem politiků, kolegů ze státní správy i samospráv, řadovými pracovníky úřadů i dodavateli ICT technologií.