K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Devět tisíc nových míst pro předškoláky

(Devět tisíc nových míst pro předškoláky 7.)

Datum: 14. 10. 2021, zdroj: OF 4/2021, rubrika: Dotace

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje MMR, podpořil na 386 projektů mateřských škol za téměř 5,4 miliardy korun. Dotace tak umožní zvýšit kapacitu školek o více než 9000 míst.

Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky

„Nejvíce nových míst ve školkách a předškolních vzdělávacích zařízeních přibylo ve Středočeském kraji, je jich 2599, a Jihomoravském kraji, kde je možné do školek přijmout o 1334 předškoláků více. Tomu odpovídá i výše investic z IROP v těchto krajích, která je přes 1,7 miliardy korun ve Středočeském kraji a 885 milionů korun v Jihomoravském kraji,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Finance, které IROP v letech 2014–2020 rozdělil mezi mateřské školky a předškolní zařízení, byly využity na výstavbu nových budov nebo pavilonů, přístavby nebo rekonstrukce stávajících budov. Z dotací bylo pořízeno nejen nové vybavení pro děti, ale vybavily se z nich i jídelny nebo technické a hygienické zázemí.

S podporou mateřských škol se počítá rovněž v období 2021–2027, kdy je v IROP připraveno přes 3,7 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Podpora bude určena na navyšování kapacit mateřských škol a zlepšování podmínek v mateřských školách, jako např. hygienické zázemí, bezbariérovost nebo venkovní prostory MŠ.