K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Problémy obcí na Příbramsku

(Problémy obcí na Příbramsku 2.)

Datum: 26. 9. 2019, zdroj: OF 4/2019, rubrika: Regiony

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem Snavštívili koncem srpna obec Hvožďany na Příbramsku. Se starostkami a starosty mluvili o všem, co je aktuálně trápí. Stihli si prohlédnout i realizované projekty, které vznikly díky podpoře obou ministerstev.

Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky

„Na těchto cestách se především snažím mluvit se zástupci obcí a měst a informovat je o aktuálním dění a o chystaných dotačních programech, které mohou využít k rozvoji území. Důležitá je pro mne i zpětná vazba – musím slyšet, co místní nejvíce trápí, co potřebují nebo s čím může naše ministerstvo pomoci,“ uvedla .

Ve Hvožďanech byl starostkám a starostům Příbramska představen chystaný dotační titul na poničené komunikace po řešení kůrovcové kalamity, který bude otevřen minimálně po několik let a bude moci být využíván tam, kde obcím těžká technika poškodila silnice. U stávajících dotací na místní komunikace, o které je mezi starosty enormní zájem, bude nachystaných půl miliardy korun dáno do zásobníku projektů, aby byli uspokojeni náhradní žadatelé, na které se zatím nedostalo. Totéž se bude debatovat u dotací na brownfieldy. Představeny byly také půjčky pro mladé, dotačně úvěrový program Výstavba i podpora družstevního bydlení. Stejně tak dotace na sportoviště. Je v zájmu obou resortů do budoucna sjednotit některé dotační tituly, aby starostové měli vše na jednom místě.

Seriál Problémy obcí na Příbramsku

  1. Program Výstavba, 25. 9. 2019
  2. Problémy obcí na Příbramsku, 26. 9. 2019 (právě čtete)
  3. Podpora architektonických přístupů, 27. 9. 2019
  4. Územní plány a Nový stavební zákon, 1. 10. 2019
  5. Zasedání Rady pro evropské fondy, 2. 10. 2019
  6. Nová opatření v programu RE:START, 3. 10. 2019
  7. Česká republika a udržitelný rozvoj, 8. 10. 2019