K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Fórum udržitelného rozvoje

(Informace MMR 1/2019 VII.)

Datum: 22. 2. 2019, zdroj: OF 1/2019, rubrika: Události

Na MMR proběhlo v prosinci Fórum udržitelného rozvoje organizované ve spolupráci s MŽP a Asociací společenské odpovědnosti. Více jak 200 odborníků na udržitelný rozvoj diskutovalo nad otázkami jeho financování a dalšího vývoje i možnosti spolupráce veřejné, soukromé a občanské sféry. Letošním hlavním zahraničním hostem byl viceprezident Světové banky pro udržitelný rozvoj a Agendu 2030, Mahmoud Mohieldin.

Fórum udržitelného rozvoje – pohled do jednacího sálu
Fórum udržitelného rozvoje – pohled do jednacího sálu

„Agenda 2030 přijatá na summitu OSN v září 2015 formuluje 17 cílů udržitelného rozvoje, kterých by se mělo dosáhnout do roku 2030. Česká republika si v ní vzhledem k průměru zemí OECD nevede vůbec špatně – například v oblasti vodohospodářství, udržitelné výroby a biodiverzity se nacházíme nad evropským průměrem,“ podotkl ministr životního prostředí Richard Brabec, který na akci pronesl úvodní slovo.

„Jako klíčový prvek pro úspěšný a udržitelný rozvoj vnímám vyvážený rozvoj jednotlivých území. Financování udržitelného rozvoje v ČR probíhá velkou měrou díky podpoře z evropských fondů, ale dlouhodobě je potřeba zapojovat také národní, regionální i místní rozpočty, a bezpochyby také soukromý kapitál,“ uvedl náměstek pro řízení sekce regionálního rozvoje Ministerstva pro místní rozvoj David Koppitz.

TOPlist
TOPlist