V pondělí 21. května se v Jihlavě uskutečnil seminář pořádaný Radou vlády pro informační společnost spolu s Komisí IT při Asociaci krajů ČR, mezi hlavními tématy nechyběly projekty Digitální Česko, eIdentita nebo připravovaný Portál občana. Vedle náměstka ministra vnitra Jaroslava Strouhala, vládního zmocněnce pro digitalizaci a IT Vladimíra Dzurillu a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka se jej zúčastnili i předseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivan Bartoš, kterého doprovázel šéf podvýboru pro eGovernment Ondřej Profant, řada zástupců MV ČR a další osobnosti informatizace veřejné správy.
Současný projekt Digitální Česko se opírá v podstatě o tři hlavní dokumenty – jedním z nich je aktivní role ČR v digitální Evropě a zapojení firem i občanů do konzultačního procesu, druhým pak celková Informační koncepce ČR a konečně třetím aktuální rozvoj Společnosti 4.0 (změna způsobu práce, vzdělávání, komunikace, zábavy i podnikání).
„My v rámci toho, že budeme vědět, co společnost 4.0 dělá, budeme připraveni a když se cokoli začne řešit na poli EU, budeme na to mít názor a dokážeme zapojit lidi. Právě v rámci toho ‚Česka v digitální Evropě‘ chceme mít k dispozici schopné lidi, kteří jsou zmocněnci, zvládnou něco vyjednat, budou mít názor a zároveň budou schopni různé názory získat,“ řekl mimo jiné ve své prezentaci na jihlavském semináři vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla.
Nelehkého úkolu to vše efektivně a s jasnými cíli koordinovat se ujala Rada vlády pro informační společnost a k tomu definovala několik orgánů s různými kompetencemi (vláda/předsednictvo RKVIS, výkonný výbor RKVIS, pracovní výbor RKVIS, pracovní skupiny zaměřené na různé vertikály).
Hlavní cíle jsou následující:
Informační koncepce ČR a program eGovernment ČR 2018+ se pak zaměřuje na tyto oblasti:
© 2022 Triada, spol. s r. o., Praha, spolupráce: Webhouse, s. r. o.