K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

ISSS 2018 – další úspěšný ročník

Datum: 4. 5. 2018, zdroj: VSOL 2/2018, rubrika: Veřejná správa online

V úterý 10. dubna odpoledne skončil v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové 21. ročník renomované konference zaměřené na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti.

ISSS

Podle předběžných registračních záznamů počet účastníků opět překročil číslo 2300, během dvoudenního programu se uskutečnilo zhruba 200 přednášek a diskusí a ve výstavní části se představila stovka dodavatelů technologií a služeb. Akce se tradičně stala přehlídkou osobností politického života – během prvního dne konference se zde objevilo přes 40 senátorů a poslanců Parlamentu ČR a vzhledem k pracovnímu výjezdu do Královéhradeckého kraje i prakticky celá vláda ČR.

Zahájení konference v Hlavním sále
Zahájení konference v Hlavním sále

Do programu konference se aktivně zapojila i eurokomisařka Věra Jourová. Díky souběžně konané visegrádské konferencí V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society) zde byla i řada hostů ze Slovenska, Polska i dalších zemí, stejně jako zástupci Visegrádského fondu, který letos konferenci oficiálně podpořil.

Oficiální záštity poskytli konferenci ministryně pro místní rozvoj ČR Klára Dostálová, ministr vnitra ČR Lubomír Metnar, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a Asociace krajů ČR. S klíčovou prezentací vizí a plánů k rozvoji „Digitálního Česka“ vystoupili premiér v demisi Andrej Babiš, ministr vnitra Lubomír Metnar a vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla.

Vyhlášení ceny Český zavináč, neděle 8. dubna, Klicperovo
divadlo (zleva ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch, hejtman Kraje Vysočina
Jiří Běhounek, ocenění Renata Golasíková a Petr Koucký ze SÚKL, ředitel úseku
Veřejný sektor a realitní obchod České spořitelny Milan Hašek a předseda
sdružení Český zavináč a výkonný ředitel konference ISSS/V4DIS Tomáš Renčín)
Vyhlášení ceny Český zavináč, neděle 8. dubna, Klicperovo divadlo (zleva ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, ocenění Renata Golasíková a Petr Koucký ze SÚKL, ředitel úseku Veřejný sektor a realitní obchod České spořitelny Milan Hašek a předseda sdružení Český zavináč a výkonný ředitel konference ISSS/V4DIS Tomáš Renčín)
Diskusní kavárna byla tradičně neformální a poměrně živá, na snímku mluví ministryně místního rozvoje Klára Dostálová
Diskusní kavárna byla tradičně neformální a poměrně živá, na snímku mluví ministryně místního rozvoje Klára Dostálová
S klíčovou prezentací vizí a plánů k rozvoji „Digitálního Česka“ vystoupili premiér v demisi Andrej Babiš
S klíčovou prezentací vizí a plánů k rozvoji „Digitálního Česka“ vystoupili premiér v demisi Andrej Babiš
Ministr vnitra Lubomír Metnar
Ministr vnitra Lubomír Metnar
TOPlist
TOPlist