K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Probíhá jubilejní 20. ročník Zlatého erbu

Datum: 16. 2. 2018, zdroj: VSOL 1/2018, rubrika: Veřejná správa online

Již od začátku února pracují krajské poroty na hodnocení přihlášených webových stránek a projektů. V druhé polovině měsíce a březnu proběhnou krajské ceremoniály ve všech 14 krajích ČR a finále celostátního kola se uskuteční tradičně na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 9. dubna 2018. Zvláštní cena ministryně pro místní rozvoj, která má pouze celostátní kolo, má uzávěrku 15. února, poté vyhodnotí odborná porota přihlášené projekty ve všech třech kategoriích.

Zlatý erb

V rámci „Zvláštní ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci“ letos přibyla nová kategorie – turistická atraktivita. Kategorie turistických prezentací je již řadu let důležitou součástí soutěže, dosud se zde hodnotily dvě kategorie, města a obce a regiony, nyní přibyla třetí. Organizátoři ze spolku Český zavináč si od toho slibují další rozšíření počtu účastníků, především proto, že se zde kromě krajů, příspěvkových organizací a subjektů veřejné správy mohou hlásit i soukromé subjekty.

V roce 2017 se soutěže aktivně účastnily obce, města a regiony z celé ČR, poroty vybíraly z 504 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb, ve srovnání s předchozími ročníky účast výrazně narostla. I v letošním roce je o Zlatý erb značný zájem, v době uzávěrky tohoto čísla bylo evidováno více než 400 projektů obcí, měst a regionů – a to zbývalo ještě několik dnů do prodloužené uzávěrky přihlášek do hlavních kategorií a téměř tři týdny do uzávěrky turistických prezentací…

Soutěžící mají od podzimu k dispozici oficiální metodiku Ministerstva vnitra ČR pro územní samosprávy „Metodické doporučení k činnosti územních samosprávných celků – Povinné a dobrovolné zveřejňování informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím“, která jim může výrazně pomoci k bezchybnému zvládnutí jednoho z důležitých kritérií soutěže. Dvacátému ročníku soutěže poskytly oficiální záštitu podobně jako v loňském roce Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a nově i Ministerstvo vnitra ČR reprezentované náměstkem pro řízení sekce legislativy a státní správy pověřeného řízením sekce veřejné správy JUDr. PhDr. Petrem Mlsnou, Ph.D. Partnerem soutěže je nově i agentura CzechTourism.

Veškeré informace včetně propozic soutěže, termínů i souhrnné brožury shrnující vše podstatné z 19. ročníku soutěže jsou pro zájemce k dispozici na www.zlatyerb.cz.

TOPlist
TOPlist