K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Soutěž Zlatý erb slaví plnoletost

Datum: 19. 2. 2016, zdroj: VSOL 1/2016, rubrika: Veřejná správa online

Osmnácté narozeniny bývají obvykle vnímány jako definitivní přechod mezi dětstvím a dospělostí. V případě letošního ročníku soutěže Zlatý erb jde o číslovku, kterou je možné s úsměvem a hrdostí připomenout, pozici zcela dospělého a nejpopulárnějšího klání měst a obcí o nejlepší webové stránky či elektronickou službu si však Zlatý erb již dávno vydobyl.

Zlatý erb

Odbornou i laickou veřejností pozitivně vnímaná soutěž byla založena v roce 1999 jako nástroj pro podporu modernizace místních samospráv. V roce 2002 byla oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a v roce 2011 zvítězila v soutěži Český zavináč. Soutěž vyhlašuje Sdružení Zlatý erb, organizací je tradičně pověřena společnost WEBHOUSE, s. r. o.

Stejně jako v předchozích letech bude Zlatý erb i letos probíhat dvoustupňově, tj. nejprve se uskuteční krajská kola pod patronací jednotlivých krajských úřadů, ze kterých poté vzejdou soutěžící celostátního kola. To vyvrcholí slavnostním předáním cen na konferenci ISSS, která se uskuteční ve dnech 4. a 5. dubna 2016 v Hradci Králové.

Pro letošní ročník jsou pořadateli naplánovány dvě novinky: účastníci z nevyhlašujících krajů budou hodnoceni společně pomocí zjednodušeného testu, přičemž do celostátního kola postoupí ti nejlepší, a v celostátním kole poprvé pomohou s hodnocením vybraných kritérií odborníci z projektu Přístupnější stát.

Přihlášení pro města a obce bylo zahájeno v úterý 5. ledna 2016, a to prostřednictvím stránek www.zlatyerb.cz, uzávěrka byla 28. ledna v 16 hodin. Krajská kola probíhají od 1. února a jejich vítězové budou v jednotlivých krajích vyhlášeni na slavnostních ceremoniálech v průběhu měsíce března letošního roku. Více informací na www.zlatyerb.cz.

Vít Savický

TOPlist
TOPlist