K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Konference na zámku – konec pětiletky

Datum: 17. 10. 2013, zdroj: VSOL 4/2013, rubrika: Veřejná správa online

Ve dnech 3.–4. září 2013 proběhl v Mikulově již pátý ročník konference e-government 20:10, aneb žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně, kterou pořádá magazín Egovernment. Letošní ročník byl právě ve znamení končící „pětiletky“. Stejně, jako před pěti lety, otevíral v pozici ministra vnitra konferenci Martin Pecina. Stejně, jako před pěti lety, hodnotil kriticky postup v oblasti e-governmentu nezávislý konzultant a publicista Jiří Peterka. Stejně, jako před pěti lety, byly hlavním tématem konference peníze na projekty a základní registry.

e-government 20:10 – pohled do sálu
e-government 20:10 – pohled do sálu

Téměř 650 účastníků, kteří se sjeli do Mikulova, mělo možnost sledovat program v několika sekcích. Tu úvodní zahajoval již zmiňovaný ministr vnitra, dále hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a starosta města Mikulova Rostislav Koštial. Kvalita tohoto zahajovacího tria byla na místě, následoval totiž blok věnovaný příštímu programovacímu období strukturálních fondů, tedy informaci o tom, kolik a za jakých podmínek je možné na projekty českého e-governmentu z evropských dotací získat. Tuto informaci zprostředkoval 1. náměstek ministra pro místní rozvoj Daniel Braun. Náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Ondřej Veselský na něj navázal informací o tom, jak přesně vypadá příprava příštího programového období právě v oblasti veřejné správy a e-governmentu, a věnoval se tzv. Strategii 2014+.

Rovněž příští období bylo tématem prezentace ředitele Správy základních registrů Michala Peška, který se na něj podíval právě úhlem vývoje tohoto zásadního projektu. Bezkonkurenčně největší potlesk sklidila pragmatická prezentace hlavního architekta e-governmentu a digitálního šampiona Ondřeje Felixe, který se věnoval všem souvislostem s architekturou služeb informačních systémů pro veřejnou správu. Platinový partner konference společnost CISCO přiblížila, jak by mohla vypadat cesta k jednotnému komunikačnímu prostředí českého e-governmentu, a pak nastoupil Jiří Peterka se svým hodnocením uplynulého pětiletého období. Zaměřil se především na to, jaké byly představy a očekávání jednotlivých projektů v době jejich plánování a jaká je skutečnost po několika letech. Sdružení IT firem s názvem e2020 pak prezentovalo možnost společného postupu v oblasti eGovermentu pod názvem „společně to dokážeme“.

Odpolední část konference byla rozdělena poprvé do dvou sekcí. V zámeckém sále probíhala diskuze na téma modernizace veřejné správy. V sále předků jsme se věnovali tématu registry běží a co dál? I když nebylo v Mikulově slunečno, jako v předchozích ročnících, měli účastníci i letos možnost využít terasy s občerstvením a nabídkou vín, ze které je krásný výhled na „svatý“ kopeček. Stejně tak ti, kteří ještě neznají mikulovský zámek, mohli jej navštívit v rámci večerní prohlídky.

Večer přišly i první dešťové spršky, které však nezahnaly ani techniky, ani účastníky. Především ti pak byli odměněni nádherným společenským programem doplněným hudbou a tancem z muzikálu Pomáda, úžasnou světelnou show na nádvoří zámku, diskotékou jednoho z nejlepších DJ Martina Hrdinky a především volbou Miss Egovernment. Pro letošní rok se nejsympatičtější dámou české elektronické veřejné správy stala Daniela Podolová z pošty v Bystřici pod Hostýnem. Kromě svého vzhledu zaujala porotu především vystoupením ve volné disciplíně, kde představila svůj největší koníček – hasičinu. První vicemiss a zárověň i Miss sympatie (hodnocení publika) se stala Jana Smolíková z magistrátu města Zlína. Třetí v pořadí se umístila Kristýna Panáčová z pošty Ostrava 44. Vítězky získaly poukazy od společnosti Sabai na thajské masáže a Miss Egovernment již tradiční víkendovou cestu pro dva do města módy – italského Milána.

I přesto, že diskotéka na nádvoří vrcholila až v ranních hodinách, sešlo se i druhý den dostatek posluchačů na to, abychom mohli pokračovat dalším odborným programem. Tím byl workshop MMR na téma Elektronizace veřejných zakázek, který letošní setkání na zámku Mikulov ukončil.

Veškeré prezentace z konference

TOPlist
TOPlist