Tradiční setkání s vedením kraje si nenechalo ujít přes 300 zástupců středočeských obcí

17. 5. 2023 Středočeský kraj Regiony

Již třetí setkání středočeských starostů se současným vedením Středočeského kraje proběhlo v čestlickém hotelu Aquapalace Praha. Radní v čele s hejtmankou Petrou Peckovou seznámili přítomné se situací a tématy v jednotlivých oblastech včetně nově chystaných projektů. Po dopoledním bloku prezentací měli starostové následně možnost prodiskutovat konkrétní dotazy se zástupci jednotlivých odborů a vybraných příspěvkových organizací. Součástí setkání bylo také ocenění starostek a starostů, kteří ve vedení svých obcí strávili více než 30 let.

Středočeský kraj

Tradiční setkání se starosty se pro současné vedení Středočeského kraje konalo již potřetí. Letošního setkání se zúčastnilo přes 300 starostů a zástupců středočeských obcí. „Cítíme povinnost starostům pomáhat, a to nejen v rámci našich přímých kompetencí. Snažíme se například pomoci s kapacitami základních škol, což je aktuálně jeden z jejich nejpalčivějších problémů, který si velice intenzivně uvědomujeme. Proto jsme nyní nově upravili Infrastrukturní fond, do kterého jsme vyčlenili 90 milionů korun určených právě na přístavby stávajících škol. Další téma, které nám leží na srdci je bezpečnost. Díky obcím a jejich obecním bytům můžeme nyní nabídnout policii na šest desítek bytů, které umožní přilákat do našeho regionu více policistů,“ říká hejtmanka Petra Pecková.

V úvodu setkání ocenila hejtmanka starosty, kteří v čele svých obcí působí či působili úctyhodných 30 let. „Z vlastní zkušenosti vím, jak náročná práce starosty skutečně je. Jsem proto ráda, že mohu osobně poděkovat, a především složit obrovskou poklonu těm, kteří vzdor všem nástrahám věnovali tak obrovskou část života službě svým občanům. Titul super starosta a super starostka si, stejně jako náš velký obdiv a dík, zcela jistě zaslouží.“ Titul super starosta a super starostka si odneslo celkem 10 představitelů středočeských obcí, z toho dvě ženy.

V odpoledním bloku byl pro přítomné účastníky připraven tzv. Veletrh služeb, v rámci kterého mohli prokonzultovat konkrétní otázky a problémové okruhy s přítomnými zástupci jednotlivých odborů a vybraných příspěvkových organizací.

Michal Kroutil