Čeští podnikatelé v rámci mise na Tchaj-wanu navštíví i veletrh Smart City Summit & Expo

19. 1. 2023 Česko-taiwanská obchodní komora Ostatní

Čeští podnikatelé a političtí činitelé pojedou na misi na Tchaj-wan a do Korejské republiky ve dnech 25. března až 1. dubna 2023, kterou povede prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák a během tchajwanské části mise také prezident Česko-tchajwanské podnikatelské komory Pavel Diviš a která bude doprovázet předsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markétu Pekarovou Adamovou. Podnikatelé a zástupci státní správy se k misi mohou závazně přihlásit do 15. 2. 2023..

Česko-taiwanská obchodní komora

V rámci návštěvy Tchaj-wanu proběhne v Tchaj-peji 18. zasedání Česko-tchajwanské podnikatelské rady pro ekonomickou spolupráci, která byla založena v roce 1998 společně s tchajwanským partnerem s Čínskou mezinárodní asociací pro ekonomickou spolupráci (CIECA), slavnostní otevření Českotchajwanského centra, B2B jednání s tchajwanskými firmami a skupinové site visits dle sektorů zúčastněných firem.

Veletrh Smart City Summit & Expo

Součástí programu bude také návštěva veletrhu Smart City Summit & Expo, který proběhne ve dnech 28.–31. března 2023 se zaměřením na oblast chytrého zdravotnictví, umělou inteligenci, chytrého vzdělávání či zelené energie a cirkulární ekonomiky. Zároveň bude možnost využít příležitosti aktivní prezentace na tomto veletrhu v rámci společného českého stánku. Smart City Summit & Expo je nejvýznamnější akcí svého druhu v ICT oblasti v asijsko-pacifickém regionu. Tento veletrh každým rokem přitáhne přes více než 100 000 návštěvníků a více než 450 vystavovatelů z celého světa.

Pro české firmy se naskýtá možnost účastnit se výstavy a zároveň řady akcí organizovaných v průběhu Smart City Summit & Expo veletržní správou. V rámci návštěvy Soulu proběhne rovněž podnikatelské fórum a B2B jednání s korejskými firmami, dále setkání s vedením významných sdružení firem a organizací zaměřených na podporu obchodu, jako je Korea Employers Federation nebo Korejská asociace importérů KOIMA.

Podnikatelskou misi organizačně zajišťuje manažer Sekce vnějších vztahů SP ČR, Martin Natafaluši (mnatafalusi@spcr.cz) a za Česko-tchajwanskou podnikatelskou komoru Markéta Kafková (kafkova@taiwanchamber.cz). V případě zájmu se na ně můžete obrátit.