Zlínský kraj obcím přispěje na nové cisterny a techniku pro hasiče

22. 5. 2024 Zlínský kraj Dotace

Celkem 6,35 milionu korun rozdělí hejtmanství mezi obce na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů. Kraj podpoří nákup sedmi dopravních automobilů, patnácti požárních přívěsů pro hašení, dvou cisternových automobilových stříkaček a rekonstrukce dvou požárních zbrojnic.

Zlínský kraj

„Ve vedení kraje si nesmírně ceníme obětavosti a nasazení, s jakým dobrovolní hasiči ke své činnosti přistupují. Snažíme se jim pomáhat, jak to jde. Není to ani měsíc, kdy jsme mezi obce rozdělili čtrnáct milionů na hasičské vybavení. Tentokrát obcím přidáme peníze k dotacím, které získaly od generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, respektive od resortu vnitra,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Na základě hodnocení žádostí generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR poskytne Zlínský kraj částku 500 tisíc korun na nákup cisternové automobilové stříkačky městu Vsetín a obci Zborovice. Příspěvek ve shodné výši pomůže také k rekonstrukci požární zbrojnice v Březolupech a Lhotě na Zlínsku.

Dotaci ve výši 300 tisíc korun obdrží obce na nákup nového dopravního automobilu pro jednotky požární ochrany v Bařicích-Velkých Těšanech, Loučce, Kvítkovicích, Poličné, Růžďce a Havřicích. Stejnou částkou hejtmanství přispěje na pořízení nového automobilu s nákladním požárním přívěsem obci Šanov.

Po 150 tisících získají obce na pořízení požárního přívěsu pro hašení pro dobrovolné hasiče v Bánově, Bohuslavicích nad Vláří, Horním Němčí, Choryni, Karlovicích, Kostelci u Holešova, Lechovicích, Lubné, Mikulůvce, Míškovicích, Sehradicích, Sušicích, Újezdci, Vlachově Lhotě a Žeranovicích.

Jan Vandík