Playstone do parků i na náměstí pro stavbu laviček, záhonů a okrasných stěn

8. 4. 2024 Lias Vintířov Životní prostředí

Objevte multifunkční prvek Playstone z lehkého keramického betonu, který díky důmyslnému tvaru a mnoha doplňkům umožňuje v zahradách, parcích či na náměstích vytvořit různé okrasné i funkční stavby.

Bezúdržbový, odolný, levný…

Betonové prvky jsou v mobiliáři měst, parků i zahrad jen těžko nahraditelné. Na rozdíl od plastových, kovových nebo dřevěných výrobků jsou velmi odolné. Nedegradují působením času, přírodních vlivů ani lidské činnosti. Odolají každému počasí a nároky na jejich údržbu jsou i po letech zanedbatelné. Nízká je také jejich pořizovací cena.

1 prvek, 1000 možností

Na webu www.liastone.cz najdete kromě fotek z realizací také typové sestavy pro malé zahrady i velké parky. Tím to ale nekončí. Prvky Playstone lze skládat a vrstvit mnoha dalšími způsoby a přizpůsobit je tak každému zákoutí i prostranství. Dva Playstony na sobě s plastovým či dřevěným krytem vytvoří ideální místo k sezení. Z několika v řadě tak snadno vznikne lavice. Spojí-li se delší stranou k sobě a zakryje betonovými deskami, vznikne stůl nebo odkládací plocha. Snadno z něj lze postavit opěrnou i okrasnou stěnu osázenou popínavými rostlinami nebo skalničkami. Stejně tak snadno vytvoříte vysoký květináč nebo záhon. Záleží jen na vaší vynalézavosti.

Snadná a rychlá stavba

Stavba z prvků Playstone je překvapivě lehká. A to nejen díky lehkému betonu, který zajišťuje cca o 30 % nižší hmotnost, než by tomu bylo u stejně velkých prvků z běžného betonu. Základem je dokonale rovný povrch a přesné ukládání prvků do předem promyšlené sestavy. Ve většině případů se obejdete bez lepidel, malty a dalších spojovacích materiálů. Pokud by ale přeci jen bylo potřeba stavbu zpevnit, lze ji díky prostupům armovat a následně prolít betonovou zálivkou.

Názorný příklad stavby z prvků Playstone

Zvýhodněná jarní cena pro obce

Využijte zvýhodněné jarní ceny pro obce. Rádi vám připravíme individuální cenovou nabídku i s dopravou a složením. Stačí kontaktovat poradce LiaStone.