Jihomoravský kraj podpoří další stavby vodovodů i budování kanalizace

23. 2. 2024 Jihomoravský kraj Dotace

Na vodovody, napojení k vodojemu nebo vybudování kanalizace – kraj podpoří další čtyři projekty z oblasti vodního hospodářství. Rozhodli o tom ve čtvrtek 22. února 2024 krajští zastupitelé.

Jihomoravský kraj

„Celkem tyto projekty podpoříme více než 21 miliony korun. Pro obce jsou tyto stavby mimořádně finančně náročné a vlastně neufinancovatelné. V žádném případě by je nezvládly pokrýt jen ze svých zdrojů, takže je skládají z evropských dotací, příspěvků ministerstva nebo z Operačního programu životní prostředí. Jsme rádi, že kraj jim může s těmito tak důležitými stavbami také pomoci,“ říká radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Konkrétně jde o krajský příspěvek 2,8 milionu korun na napojení vrtané studny k vodojemu ve Sloupu. Na Vodovod Marek, který má do května příštího roku zajistit plynulé zásobování pitnou pro Lysice, Drnovice a Voděrady, pošle kraj 5 milionů. Pro realizaci vodovodu v lokalitě Kocinberk v Jabloňanech to bude 3,5 milionu. A na splaškovou kanalizaci ve Svinošicích odsouhlasili zastupitelé poslat 10 milionů korun.