Na obnovu místních komunikací poskytneme dalších 266 milionů korun

20. 11. 2023 MMR ČR Doprava

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 74 projektů zaměřených na obnovu místních komunikací. V podprogramu Podpora obcí s 3001–10 000 obyvateli na to resort vyčlenil přes 266 milionů korun. Prioritně MMR podpoří projekty obcí z hospodářsky a sociálně ohrožených území a strukturálně postižených regionů. Obnovené komunikace pomohou zlepšit kvalitu života tamních obyvatel.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

„Investice do dopravní infrastruktury jsou nesmírně důležité. Lidé žijící na venkově se bez problémů musí dostat všude tam, kde musí nebo chtějí být fyzicky. Do obce se až přímo k domu musí rychle dostat třeba záchranka. Na MMR jsme si toho dobře vědomi, proto pravidelně podporujeme projekty na obnovu místních komunikací,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzva z podprogramu Podpora obcí s 3001–10 000 obyvateli – Dotační titul A – Podpora obnovy místních komunikací podpoří celkem 74 projektů ve výši přes 266 milionů korun, přičemž jeden projekt často zahrnuje obnovu více místních komunikací v obci. Další žádosti, aktuálně zařazené mezi náhradní, mohou být podpořeny v závislosti od finální podoby rozpočtu programu pro rok 2024.

MMR už před měsícem schválilo 455 žádostí o podporu na obnovu místních komunikací pro obce do 3 tisíc obyvatel v celkové výši jedné miliardy korun.