Riverside Karlín

27. 9. 2023 Obec a finance Ostatní

Na karlínském břehu Vltavy vznikl nový velkorysý veřejný prostor, díky lávce HolKa snadno přístupný i z Holešovic. Celé území nese nově název Riverside Karlín. Od září je v něm otevřená nová mateřská škola dostupná i pro rodiny z okolí a developer chystá další služby, které dosud v lokalitě chyběly. Celoročně tu již funguje River Rink, který se ze zimního kluziště proměnil na místo, kde se odehrávají další kulturní a sportovní aktivity.

Pohled na Riverside Karlín
Pohled na Riverside Karlín

Rozsáhlá proměna Rohanského nábřeží pod taktovkou developerské společnosti CA Immo dostavbou poslední kancelářské budovy neskončila. Z původně zanedbaného území na pravém břehu řeky Vltavy se po téměř dvaceti letech stala vyhledávaná městská část, do které lidi chodí nejen pracovat, ale i odpočívat, sportovat a bavit se. Komplex celkem pěti administrativních budov, které jsou pojmenovány po řekách z celého světa Danube House, Nile House, Amazon Court, Mississippi House a Missouri Park. Všechny stavby dosahují nejvyšších standardů udržitelnosti a dohromady poskytují 85 000 m2 prémiových kancelářských prostor. Celý komplex budov právě doplnil nově dokončený park, který otevírá celý prostor široké veřejnosti. Přístupný je nejen z Karlína, ale i z Holešovic, a to po nedávno zkolaudované lávce s již zlidovělou přezdívkou HolKa.

Nová lávka pro pěší a cyklisty propojila Holešovice a Karlín (HolKa) přes Vltavu a Štvanici
Nová lávka pro pěší a cyklisty propojila Holešovice a Karlín (HolKa) přes Vltavu a Štvanici (foto: Jklamo)

Cyklisté sem dokonce mohou přijet přímo z centra města po páteřní cyklostezce A2, která teprve nedávno dostala v tomto úseku nový asfaltový povrch a dočkala se rozšíření na čtyři metry. Finálním a symbolickým završením výstavby CA Immo v této lokalitě je přejmenování areálu z dosavadního River City Prague na Riverside Karlín.

„Od samého počátku bylo naším záměrem otevřít toto nádherné místo podél řeky Vltavy i těm, kdo sem nechodí jen do práce. A nový park byl skvělým řešením. Právě v něm se mohou lidé potkávat, děti si hrát a každý si tu může najít svůj kousek klidu,“ komentuje Václav Jonáš, ředitel CA Immo v České republice, a pokračuje: „V Riverside Karlín už teď najdete kavárny, obědové restaurace, vinný bar s gurmánským obchodem a další podniky budou postupně přibývat. Na podzim otevře restaurace s velkou venkovní zahrádkou a výhledem, hned vedle pak eventový prostor s barem a bohatým kulturním programem. Postupně tu také vzniká nová karlínská náplavka pro příjemné trávení volného času pod širým nebem se sezónním občerstvením, kulturním a sportovním doprovodným programem. Na River Rinku si v létě zatančíte nebo zahrajete fotbal, v zimě pak zabruslíte, nebo zajdete na stand-up. Jen za loňskou sezónu navštívilo kluziště okolo 40 000 lidí z celé Prahy a už druhou zimní sezónu v řadě sem chodí zdarma bruslit děti z okolních mateřských a základních škol.“

Letní podvečer na River Ringu
Letní podvečer na River Ringu

CA Immo je developer specializující se na velké, moderní kancelářské nemovitosti v metropolitních městech Německa, Rakouska a střední Evropy. Společnost pokrývá široký hodnotový řetězec v oblasti komerčních nemovitostí a má rozsáhlé interní odborné znalosti v oblasti výstavby.