Chcete poznat proces atestací eSSL? Přihlaste se na bezplatný workshop

21. 7. 2023 ČAS Veřejná správa online

Česká agentura pro standardizaci je pověřeným atestačním střediskem pro atestace elektronických systémů spisových služeb (eSSL). Vzhledem k tomu, že celý systém atestací začal fungovat naplno od 1. července 2023, připravili jsme sérii tří workshopů, jejichž cílem je odborná diskuse o podmínkách atestací eSSL, definovaných v Provozním řádu atestačního střediska.

Česká agentura pro standardizaci

Workshopy se zaměří zejména na podmínky provádění atestací a podobu testovacích scénářů, jejichž prostřednictvím bude testování realizováno. Jsou určeny především pro zástupce dodavatelů spisových služeb, veřejnoprávních původů, odborné veřejnosti a všech dalších subjektů, kteří očekávají, že v budoucnu budou muset atestačním procesem projít.

Účast na workshopu je bezplatná, podmínkou je pouze předchozí registrace prostřednictvím on-line formuláře. Setkání probíhají vždy od 10 do 13 hodin v sídle České agentury pro standardizaci (Biskupský dvůr 1148/5, Praha 1), případně on-line prostřednictvím aplikace Microsoft Teams. Základní program všech workshopů bude totožný. Z nabízených termínů si tam můžete vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim časovým možnostem.

Workshopy proběhnou:
Program:
 • Úvodní slovo
  Petr Stiegler, Česká agentura pro standardizaci
 • Shrnutí atestačního postupu
  Petr Stiegler, Miroslav Širl, Česká agentura pro standardizaci
 • Provozní řád Atestačního střediska
  Petr Štěpánek, Česká agentura pro standardizaci
 • Stručné představení testovacích scénářů
  Tomáš Bezouška, inAdvisors
 • Otázky a odpovědi, panelová diskuse
Co byste měli vědět

Vzhledem k tomu, že během workshopu se bude diskutovat o konkrétních materiálech, je vhodné, aby se s nimi účastníci seznámili předem. V rámci workshopu pak budete mít možnost daleko lépe diskutovat dané téma a rovněž vznášet konkrétní nápady a připomínky.

Jsou to zejména:

Více informací najdete na webové stránce České agentury pro standardizaci.