Krajští radní se setkali se starosty, řešili dopravu, 5G sítě i rozvoj nemocnic

24. 4. 2023 Zlínský kraj Regiony

Tradiční setkání se starosty měst a obcí uspořádal po zhruba půlroční pauze ve čtvrtek 20. dubna v otrokovické Besedě Zlínský kraj. Hejtman Radim Holiš společně s dalšími členy Rady Zlínského kraje seznámili představitele obcí s aktuálními informacemi z oblasti zdravotnictví, sociálních věcí, investic, digitalizace či životního prostředí. Setkání se zúčastnilo na 120 starostů.

Zlínský kraj

V úvodu hejtman starostům představil projekt modernizace Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a plánované investice v okresních nemocnicích. Statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová poté pohovořila o financování sociálních služeb či osvětových aktivitách pro obce v oblasti životního prostředí. Náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel informoval o připravovaných i realizovaných dopravních stavbách na území kraje i o novinkách ve veřejné dopravě. Radní pro digitalizaci Jiří Jaroš přiblížil projekt Zlínského kraje zaměřený na rozvoj 5G sítí a řeč byla také o významných investicích v kraji.

„Starosty jsme informovali o důležitých novinkách a událostech, které se za poslední měsíce udály. Představili jsme jim také nový krajský dotační program, díky kterému mohou obce požádat o finanční příspěvek na přípravu projektů na obnovu svého majetku. Je to novinka, kterou jsme spustili na základě zpětné vazby z území, a věřím, že starostům pomůže v rozvoji jejich obce,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Na setkání své aktivity představily také Technologické informační centrum Zlín, Krajská veterinární správa pro Zlínský kraj a Potravinová banka. Řeč byla i o rozvoji dálkových cyklotras v kraji nebo o soutěži Vesnice roku, do které se mohou obce hlásit ještě do 28. dubna.

Soňa Ličková