Lysá nad Labem obsadila trůn

17. 10. 2022 OF 4/2022 Regiony

Srovnávací výzkum Město pro byznys již patnáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Hodnocená data se porovnávají ze dvou pohledů – podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

Město pro byznys

Lysá nad Labem se výborně podnikatelsky rozvíjí, což jí zajistilo vítězství v celorepublikovém srovnání. Především zaznamenala velmi vysokou meziroční změnu počtu ekonomických subjektů a také počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel. Radnice vykazuje skvělé výsledky v ekonomické oblasti. Jedná se o velmi vysoký podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích města.

Stříbrné Brno nabízí pro podnikání kvalitní podmínky. Moravská metropole se může pochlubit velmi vysokým počtem ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele, v celorepublikovém srovnání je v tomto ohledu druhá ze všech obcí s rozšířenou působností. Nadprůměrných výsledků dosahuje také v podílu kapitálových výdajů na celkových výdajích města. Celkově třetí město, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, dosáhlo velmi dobrého výsledku v testu elektronické komunikace a radnice se může pochlubit nulovými náklady na dluhovou službu.

Město pro byznys 2021
  1. Lysá nad Labem
  2. Brno
  3. Brandýs n. L.-Stará Boleslav
  4. Říčany
  5. Pardubice
  6. Nová Paka
  7. Hradec Králové
  8. Beroun
  9. Světlá nad Sázavou
  10. Mladá Boleslav