Nejlepší starosta 2018–2022

14. 3. 2022 OF 1/2022 Ostatní

Svaz měst a obcí ČR vyhlásil na závěr volebního období prestižní soutěž o nejlepšího starostu/primátora za funkční období 2018–2022. Letošní slavnostní předávání ocenění proběhne na pražském Žofíně 16. června 2022 za účasti špiček státní správy, samosprávy i dalších významných hostů.

Svaz měst a obcí České republiky

Cena Nejlepší starosta/primátor je určena pro čelné představitele samospráv, které jsou členy Svazu měst a obcí ČR. Cenu veřejnosti však může získat i zástupce nečlenské obce.

Starostové členských obcí a měst Svazu soutěží o titul:

  • Nejlepšího starosta (v jednotlivých 13 krajích)
  • Nejlepší starosta městské části/městského obvodu
  • Nejlepší primátor

Starostové všech obcí či měst soutěží i o Cenu veřejnosti.

Do soutěže se mohou starostové/primátoři hlásit sami vyplněním přihlášky dostupné pro členy Svazu na webu www.smocr.cz. Stačí vyplnit přihlášku, přiložit svoji fotografii a zaslat oboje do datové schránky Svazu měst a obcí ČR – ID datové schránky: 5fkgwn3. Poté je třeba zaslat i fotografie obce, města či statutárního města anebo realizovaných projektů v tomto volebním období prostřednictvím služby www.uschovna.cz, na e-mail smocr@smocr.cz

Termín doručení všech podkladů je 31. března 2022.

Cena veřejnosti
Starosty a primátory všech měst a obcí mohou navrhovat samotní občané. Na základě jejich návrhů zaslaných do 31. března 2022 na adresu smocr@smocr.cz bude svazová Kancelář nominované oslovovat.
Kritéria a způsob hodnocení
Z přijatých kompletních přihlášek bude vybírat i letos odborná hodnotící porota, která bude rozhodovat ve dvou kolech v průběhu dubna a května.
Vyhlášení výsledků soutěže
16. června 2022 večer od 19.00 hod. proběhne slavnostní ceremoniál v prestižních prostorách pražského Žofína. Celý den bude ve venkovních i vnitřních prostorách Paláce Žofín probíhat Kontaktní den nabitý doprovodnými akcemi a malým veletrhem. Těšit se můžete například na ukázky práce Integrovaného záchranného systému či představení našich partnerů.
Foto z předávání ocenění za období 2014–2018, na snímku starosta Podbořan, Mgr. Bc. Radek Reindl, nejlepší starosta Ústeckého kraje
Foto z předávání ocenění za období 2014–2018, na snímku starosta Podbořan, Mgr. Bc. Radek Reindl, nejlepší starosta Ústeckého kraje