MPSV vyplatí sociálním pracovníkům na obecních úřadech desetitisícové odměny za pracovní nasazení v době nouzového stavu

28. 8. 2020 MPSV ČR Sociální problematika

Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes vyhlásilo mimořádné dotační řízení pro poskytnutí dotace na odměny pro sociální pracovníky na obecních úřadech. Odměny v řádech desítek tisíc korun budou 1420 úředníkům vyplaceny za jejich zvýšené pracovní úsilí v období od 13. 3. 2020 do 31. 5. 2020, kdy pomáhali zejména seniorům, občanům se zdravotním postižením a rodinám s dětmi překonat náročné období nouzového stavu.

Ministerstvo práce a sociálních věcí

Zmíněná dotace na mimořádné odměny, financovaná ze státního rozpočtu na rok 2020, bude poskytnuta Hlavnímu městu Praze, obcím s rozšířenou působností a obcím s pověřeným obecním úřadem. Tyto odměny náleží sociálním pracovníkům zmíněných úřadů za mimořádné pracovní nasazení ve ztíženém pracovním prostředí, kdy byli z důvodu nezbytného přímého osobního kontaktu s návštěvníky úřadu vystaveni permanentnímu riziku nákazy COVID-19.

Odměny pro jednotlivé pracovníky se budou pohybovat v řádech desítek tisíc korun. Např. sociální pracovník, který vykonával činnost sociální práce na plný úvazek a po celou dobu nouzového stavu, může získat odměnu až ve výši 24 544 Kč hrubého.

Výsledky dotačního řízení budou vyhlášeny počátkem října 2020.