K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
56. Den malých obcí

Nový asistenční program na pomoc samosprávám

Datum: 29. 4. 2020, zdroj: Pěstuj prostor, rubrika: Dotace

Od minulého týdne se mohou města, městské obvody i obce hlásit do výzvy nového asistenčního programu Podpora samosprávám při rozvoji veřejných prostranství a získat tak pomoc pro konkrétní záměr nebo projekt, který potřebují vyřešit.

„Uvědomujeme si, před jak těžkým úkolem neustále stojí samosprávy měst a obcí – zlepšovat, ale hlavně nic nepokazit. A víme, jak náročné a zdlouhavé je získat všechny potřebné zkušenosti, protože u většiny vede proces učení pouze skrze vlastní projekty. Proto jsme se rozhodli vytvořit nový asistenční program, ve kterém můžeme sdílet vlastní zkušenosti z menších i větších projektů napříč republikou a ve spolupráci s místní samosprávou najít nejlepší řešení pro její konkrétní situaci či projekt,“ říká architekt Marek Sivák ze spolku Pěstuj prostor, který program vyhlašuje.

Do výzvy programu se mohou hlásit města, obce a městské obvody s vlastním orgánem samosprávy na území Plzeňského a Středočeského kraje, uzávěrka přihlášek je 1. června 2020. Spolupráce na projektech bude probíhat v roce 2020 a náplň asistenčního programu navrhnou odborníci individuálně na míru pro každého vybraného žadatele. Realizace asistenčního programu je možná díky finanční podpoře Ministerstva kultury.

Pěstuj prostor, z. s.
Pěstuj prostor je uskupením architektů a dalších odborníků usilujících o kvalitní rozvoj měst. Dlouhodobě působí ve veřejném prostoru, podporuje komunitní a participační projekty a snaží se o osvětu v oblasti architektury a urbanismu. Pěstuj prostor je členem Platformy pro veřejný prostor, která se zaměřuje na městské plánování orientované na člověka (Human Centered Urban Design). Sdružuje odborníky z různých oblastí, kteří úzce spolupracují na projektech rozvoje veřejného prostoru měst a obcí v České republice.