K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
56. Den malých obcí

Knihovny se otevírají veřejnosti

Datum: 27. 4. 2020, zdroj: SKIP, rubrika: Ostatní

Pondělí 27. 4. 2020 je dnem, kdy knihovny mohou opět nabízet své služby veřejnosti. V první fázi budou knihovny poskytovat pouze základní výpůjční služby. Knihovny se budou otevírat postupně podle toho, jak se jim podaří splnit podmínky stanovené ministerstvy zdravotnictví a kultury. Musí mít především dostatečné množství ochranných prostředků, dezinfekce, označit dostupné prostory a zajistit nezbytné odstupy návštěvníků.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR

Řada knihoven si na dobu přerušení provozu naplánovala rekonstrukce, malování, revize knihovního fondu, a to může odložit jejich otevření. Složité bude také personální zajištěni provozu knihovny, protože mnoho knihovnic má děti ve školním věku a musí s nimi zůstat doma.

Při vstupu do knihovny si každý návštěvník musí dezinfikovat ruce, jinak platí stejná pravidla jako při návštěvě jakéhokoliv obchodu – mít roušku a udržovat odstup 2 metry. Knihovny mají povinnost všechny vrácené knihy uložit na 2 dny do „karantény“ a teprve potom je zařadit na regál nebo nabídnout k půjčení.

Podrobné informace o aktivitách knihoven v době pandemie

Příklady otevřených knihoven

Vít Richter