K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Vranovice-Kelčice se připravují na rekonstrukci silnice ve Vranovicích

Datum: 25. 1. 2019, zdroj: DVS, rubrika: Regiony

Hanácká obec Vranovice-Kelčice se připravuje na plánovanou rekonstrukci hlavní silnice v části Vranovice, která naváže na opravu prvního úseku v roce 2016. Úsek dlouhý přibližně 365 metrů letos opraví na své náklady Olomoucký kraj, obec ale musí zaplatit obrubníky, chodník a nová parkovací místa, na což si musí připravit až 3 miliony korun.

Starostka Irena Blažková
Starostka Irena Blažková

„Pro malou vesnici to není zanedbatelná částka, proto jsme vše rozdělili do dvou let. Letos vybudujeme obrubníky, v příštím roce jsou v plánu parkovací místa a chodník,“ upřesnila starostka obce Irena Blažková.

S dalšími investičními výdaji proto letos obec nepočítá, zastupitelé ale myslí na budoucnost. V rozpočtu proto schválili 200 tisíc na zpracování projektu cyklostezky Dobrochov–Vranovice-Kelčice–Výšovice, další finance půjdou na projekt nové místní komunikace U Školy ve Vranovicích. Nemalá část rozpočtu (kolem 300 tisíc korun) je vyhrazena na provoz mateřské školy, s tradiční podporou mohou počítat i místní spolky.

Obec hospodaří dlouhodobě dobře, na konci roku 2018 měla na účtu 3,8 milionu korun, o 1 milion více než před rokem. „Snažíme se hospodařit tak, abychom vždy měli rezervu na nepředpokládané výdaje nebo na spolufinancování případných dotací,“ dodala starostka Irena Blažková.

Obec vznikla v roce 1964 sloučením vesnic Vranovice a Kelčice. Počet obyvatel se v posledních letech mírně zvyšuje, v roce 2018 mělo v obci trvalé bydliště 598 lidí.

Vladislav Sobol

TOPlist
TOPlist