K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Díky projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ navštívila Bubílková seniory v Třebíči

Datum: 4. 10. 2018, zdroj: VERA, rubrika: Sociální problematika

Starosta Třebíče, Ing. Pavel Janata, přihlásil tamní Domov pro seniory do projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ společnosti VERA. Z mnoha přihlášek byl Domov pro seniory Třebíč vybrán a v pondělí, 24. září 2018, si tak senioři užili pořádnou dávku humoru a hudby při vystoupení Zuzany BubílkovéJiřího Helekala.

Odpoledne nabité energií

Zleva Z. Bubílková, J. Helekal, A. Blümlová, P. Janata, Z. Malásková
Zleva Z. Bubílková, J. Helekal, A. Blümlová, P. Janata, Z. Malásková

Zábavný program uvedla ředitelka domova, Mgr. Zuzana Malásková, která předala slovo starostovi a zástupkyni společnosti VERA, Ing. Anetě Blümlové. Následující více než hodina se nesla v režii Zuzany Bubílkové, kterou všichni znají jako moderátorku, novinářku a publicistku. Zážitky z pestrého života prokládala povídáním o setkání s politiky či Miloslavem Šimkem.

S Jiřím Helekalem si všichni zazpívali oblíbené lidovky a písně z 60.–80. let. Obdiv sklízel nejen za to, že stále vypadá jako před lety, ale také za hru na ukulele, kytaru a housle.

Oba v závěru vyzdvihli práci zaměstnanců domova a popřáli seniorům, ať si užívají každé chvíle a naplno provozují své koníčky.

Z. Bubílková a J. Helekal
Z. Bubílková a J. Helekal

Zvířata jsou terapií

Ve společných prostorách domova mají senioři umístěno velké množství zvířat – různých druhů papoušků (andulky, korely, agapornis, …), činčil, morčat a králíků. Proto vedení ocenilo krmivo a stelivo, které společnost VERA domovu také věnovala. Zvířata zastávají v tomto případě i terapeutickou roli. Tu ještě podporují návštěvy chovatelů se speciálně vycvičenými psy a koňmi.

Kapacita domova je téměř 200 lůžek a seniorům zaměstnanci zajišťují 24hodinovou péči. Kromě toho pro ně připravují programy a pořádají různé kroužky.

Projekt „Udělejte, co lidé ocení!“

Letos probíhá třetí ročník projektu „Udělejte, co lidé ocení!“, jehož cílem je pomáhat dětem a seniorům. Mediálním partnerem je časopis Moderní obec, jehož redaktorka Eva Vítková připravila z akce článek. V nejbližším čísle tištěného vydání pak najdete podrobnější reportáž.

O projektu „Udělejte, co lidé ocení!“ si můžete přečíst více na stránkách společnosti VERA.

TOPlist
TOPlist