Zážitkový GO a REGIONTOUR přináší unikátní odborný program

28. 12. 2017 OF 5/2017 Události

Brněnské veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR mají za sebou zásadní restart. Tradiční lednová akce se tak v roce 2018 předvede s atraktivním odborným programem a přivítá více krajů České republiky než v loňském roce. Nově se veletrhy rozrostly o festivalový pavilon, který láká návštěvníky na zážitky.

GO–RegionTour

Že je Česká republika atraktivní destinací pro zahraniční turisty ukazují i čerstvá data Českého statistického úřadu (ČSÚ). Podle něj totiž do hromadných ubytovacích zařízení v Česku přijelo za první tři čtvrtletí celkem 7,8 milionu zahraničních turistů. To je o deset procent více než ve stejném období loňského roku. Stejně tak vzrostl počet domácích turistů v regionech České republiky. Právě podpora incomingu a domácího cestovního ruchu je klíčovou součástí nového konceptu veletrhů Go a Regiontour 2018. Ty zároveň nově vytvářejí kvalitní diskusní platformu pro řešení aktuálních témat oboru.

Čtyřdenní událost nově zahájí konference na téma „Aktuální podpora cestovního ruchu v regionech a jak dále“. Na ni navážou odborné panely, které budou řešit aktuální témata. „Odborné přednášky a diskuse se zaměří například na marketing v cestovním ruchu, konkrétně i na marketing regionů či nové technologie v oboru. Tematicky se program bude věnovat též novým trendům a výzvám v cestování, kvalitě služeb, klasifikaci destinačních managementů či cestovním kancelářím a agenturám,“ vyjmenoval příklady ředitel veletrhu Miloň Mlčák. Pozornost bude věnována i velmi aktuálnímu tématu vzdělávání pracovníků v cestovním ruchu a nové segmentaci turistů.

Celé Česko na čtyři dny v Brně

Brněnské veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR

Návštěvníci ocení i širokou prezentaci destinací v České republice. „Díky intenzivní spolupráci s Asociací krajů ČR máme přihlášených více krajů než v letošním roce,“ doplňuje Mlčák. Na brněnském výstavišti však podle něj nebudou chybět ani zástupci ze Slovenska, Maďarska, Polska, Rakouska či Německa. Změny se promítly i do rozmístění veletrhů v pavilonech. K Regiontouru, který je již tradičně spojen s nejmodernější a největší výstavní halou P, se přestěhuje přehlídka cestovních kanceláří a agentur – „výjezdový“ veletrh GO.

Zážitkový pavilon

Pavilon F se nově stane festivalovým pavilonem, kde si návštěvníci vyzkouší jednotlivé formy dovolené, které jim budou nabízeny v pavilonu P. „Ve spolupráci s vystavovateli jsme posílili zážitkový program a nabídneme jim opravdu až festivalový koncept. To je pro nás z pohledu veřejnosti a koncového zákazníka největší přidaná hodnota nového konceptu: návštěvník si vybere dovolenou z komplexní nabídky, vyzkouší si ji v rámci doprovodných programů a nově i zakoupí za veletržní cenu,“ vysvětluje nový záměr Miloň Mlčák.

Zájemce o dovolenou na vodě potěší například jachta, kterou si budou moci lidé na vlastní kůži prohlédnout. Program nadchne též milovníky cykloturistiky, potápění, pěší turistiky, ale i například wellness. „Program jsme pro návštěvníky připravili pečlivě podle aktuálních trendů. Přivítáme například i nomády, kteří budou návštěvníkům vyprávět zkušenosti ze svých cest a přivezou obytné vozy. A také už můžeme prozradit, že se návštěvníci mohou těšit na první mobilní ferratovou stěnu v Česku,“ říká mluvčí veletrhu Karolína Křenková. Via-ferraty v současnosti prožívají boom nejen v Alpách, ale každý rok vzniká několik nových cest na českých skalách. Atraktivní doprovodný program obohatí znalostní a dovednostní soutěže, k dispozici bude „cestovatelský“ dětský koutek, unikátní bar a relax zóna. „Bar bude připraven na míru našim veletrhům a každý nabízený drink bude mít vlastní příběh. Mimo speciální nápoje, chceme dát lidem ochutnat i kousek brněnské gastronomie, která je na vysoké úrovni. I prestižní deník New York Times zařadil Brno do exkluzivního výběru míst, kam se mají lidé vydat, takže jsme nadšeni, že právě v Brně toto všechno vzniká,“ uzavřela Karolína Křenková.

Souběžně s veletrhy se odehrají cestovatelský festival GO Kamera a festival krajových specialit a regionální potraviny REGFOODFEST.

Veletrhy získaly také tvář v podobě nové komunikační kampaně, která cílí na cestovatelské emoce. Akce se odehrají 18. až 21. ledna 2018, přičemž první den patří odborníkům. Na veřejnost zacílí dvojice Go a Regiontour v pátek a během víkendu. Veletrhy, které se tradičně konají na brněnském výstavišti, navštěvuje více než 30 tisíc lidí. Pro rok 2018 si projektový tým dal za cíl přilákat jich ještě více, a to kvalitní koncepcí a programem.