K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace

Role měst a obcí při budoucím využívání evropských fondů

Datum: 12. 3. 2013, zdroj: MMR ČR, rubrika: Regiony

Ministerstvo pro místní rozvoj uspořádalo ve lednu 2013 česko-slovenský seminář na téma role měst a obcí při budoucím využívání evropských fondů.

Česko-slovenský seminář na téma role měst a obcí při budoucím využívání evropských fondů

Seminář uspořádal resort MMR ČR společně s Ministerstvem dopravy, výstavby a regionálního rozvoje SR. Odborníci na semináři diskutovali o možnostech, jak co nejlépe začlenit města a obce do nastavení čerpání programů budoucího období 2014–2020. Toto téma zapadá do aktuálních debat o příští podobě kohezní politiky, které právě probíhají v České a Slovenské republice i na úrovni EU.

Účastníci semináře se shodli, že smyslem uplatnění územní dimenze je, aby programy nebyly koncipovány pouze s plošným zaměřením, ale aby naopak reflektovaly specifické územní problémy, potřeby a regionální rozdíly. Shodli se i na nutnosti strategického přístupu k rozvoji území, který vychází z vizí a dokáže aplikovat efektivní nástroje k jejich dosažení.

Semináře se vedle zástupců obou ministerstev zúčastnil také místopředseda Evropského parlamentu Oldřich Vlasák, předseda delegace ČR ve Výboru regionů Petr Osvald a zástupci měst, obcí a krajů, spolu s představiteli sdružení i expertů z akademické sféry.

Podrobné informace včetně prezentací účastníků

TOPlist
TOPlist