K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
56. Den malých obcí

Jihlava otevřela novou školku pro 100 dětí

Datum: 31. 8. 2010, zdroj: Magistrát města Jihlavy, rubrika: Školství

Stovka jihlavských dětí může 1. září přijít do úplně nové školky na Demlově ulici 34a. "Děti jsou rozděleny do čtyř tříd, které doplňují menší učebny, stravování bude probíhat v jídelně s výdejnou, do které se bude strava dovážet," uvedl základní údaje nové stavby primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Nechybí sociální zařízení a zázemí pro personál. Součástí stavby je zahrada s dětským hřištěm.

Budova nové mateřské školky na Demlově ulici
Budova nové mateřské školky na Demlově ulici

Budova ve školním areálu na Demlově ulici v Jihlavě vyrostla doslova před očima. Rychlost stavby umožnil modulární systém sestavování jednotlivých předem připravených komponentů. Přípravné a stavební práce začaly v květnu, samotné "skládání" modulů trvalo jen několik dní, zbývající čas byl na dokončení stavebních prací (střecha, podlahy, příčky, …), instalace sítí, poslední dny byly na vybavení objektu.

Modulární systém použila k výstavbě školek a škol i jiná města, jihlavská stavba se odlišuje např. kvalitnější a lépe vypadající fasádou. Objekty z modulů mají srovnatelné a mnohdy i lepší tepelné a zvukové izolace než běžné stavby, výhodou modulárního systému je kromě rychlosti výstavby také možnost objekt snadno doplňovat, nebo naopak demontovat a přesouvat či úplně rušit.

Interiér nové mateřské školky na Demlově ulici
Interiér nové mateřské školky na Demlově ulici

Celkové náklady na stavbu, projektovou dokumentaci pro stavební povolení a zajištění stavebního povolení, autorského dozoru, zajištění výběrového řízení na dodavatele, koordinátora bezpečnosti práce, připojení k distribuční soustavě a vybavení objektu jsou 19 868 842,49 korun včetně DPH, dotace EU je 16,3 milionu korun.

Nejnižší cenu ve výběrovém řízení nabídnula společnost JMA stavební, spol. s r. o., subdodavatelem je Koma Modular Construction, s. r. o., a Terni, s. r. o., vybavení interiéry si zajišťuje MŠ Demlova. Stavba je spolufinancována z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 92,5 % ze způsobilých výdajů.

Jihlava má 17 pracovišť mateřské školy Mozaika s celkovou kapacitou 1181 dětí, a dále Mateřskou školu a Speciálně pedagogické centrum Jihlava s kapacitou 230 míst (z toho 100 míst v nové MŠ na Demlově ulici 34a). "Od roku 2005 se podařilo radnici zvýšit kapacity mateřských škol o 410 míst. S otevřením nové školky vzniklo devět pracovních míst," dodal primátor Jaroslav Vymazal.

Radek Tulis