K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
55. Den malých obcí

V Dolních Břežanech byla otevřena knihovna

Datum: 10. 9. 2019, zdroj: Obec Dolní Břežany, rubrika: Regiony

Dolní Břežany (Praha-západ) – V prvním týdnu září byla v prostorách zrekonstruované historické budovy v centru obce otevřena nová knihovna. Útulně zařízenou knihovnu s čítárnou ocení občané napříč generacemi, každý si tu najde to své. Jedná se o další viditelný počin místní samosprávy, který Dolní Břežany dále posouvá ve směru občanské vybavenosti. Těžko byste v naší republice našli srovnatelně velkou obec, která Dolním Břežanům může v nabídce volnočasových aktivit konkurovat.

Zrekonstruovaná budova, ve které se knihovna s čítárnou nachází
Zrekonstruovaná budova, ve které se knihovna s čítárnou nachází

„Dolní Břežany mají velké ambice, které se daří úspěšně naplňovat. Podařilo se tu zrealizovat desítky projektů, díky kterým obec disponuje kvalitním veřejným prostorem, kvalitním zázemím pro vzdělávání i volnočasové aktivity. Knihovna s čítárnou je jedním z projektů, které jsme realizovali na základě podnětů od místních občanů. Věřím, že o tento projekt bude mezi širokou veřejností zájem,“ sdělil starosta obce Dolní Břežany, Věslav Michalik.

A jaké služby nabídne Dolnobřežanská knihovna? Kromě výpůjčky klasických tištěných knih, je to možnost zapůjčení audio knih a postupem času i e-knih. Knihovna disponuje čítárnou, vybavenou množstvím časopisů. K dispozici je také počítačový koutek se čtyřmi počítači s internetovým připojením. Samozřejmostí je možnost občerstvení.

Prostory knihovny a čítárny
Prostory knihovny a čítárny

Knihovna je součástí projektu, v rámci kterého se podařilo komplexně zrekonstruovat zchátralou historickou budovu v centru obce. V prostorách budovy budu, mimo jiné, nabízeny také sociální, pečovatelské a poradenské služby. Do nových prostor se přestěhovalo mateřské Centrum Břežánek a organizace Vigvam. Aktuálně se dokončuje přilehlá komunitní zahrada, ve které se budou potkávat lidé napříč generacemi. Na realizaci projektu získala obec dotaci z evropských fondů.

Slavnostní otevření projektu proběhne v neděli 20. října. Pro návštěvníky akce bude připraven pestrý doprovodný program. Dolnobřežanskou knihovnu s čítárnou pokřtí svým interpretačně autorským čtením herečka Ljuba Krbová a spisovatel Ondřej Neff. Rozhodně si tuto událost nenechte ujít.

Lucie Vospělová

TOPlist
TOPlist