K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
55. Den malých obcí

Varnsdorf byl pokutován za diskriminační loterijní vyhlášku

Datum: 12. 3. 2019, zdroj: ÚOHS, rubrika: Regiony

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil v minulých dnech uložení pokuty ve výši 327 000 korun městu Varnsdorf za protisoutěžní charakter obecně závazné vyhlášky regulující provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Město se dopustilo porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže tím, že povolilo na svém území provozování sázkových her pouze na místech stanovených s účinností od 1. 1. 2013 v obecně závazné vyhlášce č. 4/2012, o regulaci provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her, aniž by výběr adresních míst provozování provedlo na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií. Došlo tak bez objektivně ospravedlnitelných důvodů k narušení hospodářské soutěže na trhu provozování sázkových her, loterií a jiných podobných her a na trhu provozování provozoven, v nichž mohou být sázkové hry, loterie a jiné podobné hry provozovány. Vyhláškou byli zvýhodněni soutěžitelé, kteří mohou na povolených adresních místech nadále provozovat loterie a provozovny k účelu provozování loterií.

Předseda Úřadu v řízení o rozkladu zamítl námitky účastníka řízení, které se týkaly zejména nesprávnosti řízení, neprokázání porušení hospodářské soutěže, narušení práva na normotvorbu územních samospráv či výpočtu pokuty.

Milena Marešová

TOPlist
TOPlist