K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Další informace
55. Den malých obcí

Oranžová a zelená stuha 2018

Datum: 21. 12. 2018, zdroj: OF 5/2018, rubrika: Regiony

Dne 2. října 2018 se konalo v sídle Senátu Parlamentu ČR slavnostní vyhlášení vítězů ocenění Oranžová a Zelená stuha v rámci celostátního kola soutěže Vesnice roku 2018 v Programu obnovy venkova.

Představitelé obcí, které získaly oranžovou stuhu v krajích
Představitelé obcí, které získaly oranžovou stuhu v krajích

Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu oceňuje pozitivní stránky součinnosti samospráv se zemědělci hospodařícími v krajině a zaměřuje se také na hledání nových forem spolupráce při správě venkovského prostoru. Garantem soutěže je Ministerstvo zemědělství. Oranžovou stuhu ČR 2018 v rámci soutěže Vesnice roku získala obec Svrkyně ze Středočeského kraje. Druhá skončila obec Borovník z Jihomoravského kraje a na třetím místě Neubuz ze Zlínského kraje.

Představitelé obcí, které získaly zelenou stuhu v krajích
Představitelé obcí, které získaly zelenou stuhu v krajích

Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí oceňuje obce, které koncepčně rozvíjejí zeleň v obci, pečují o dřeviny a prostranství s citem pro venkovský charakter sídla. Garantem soutěže je Ministerstvo životního prostředí. Zelenou stuhu ČR 2018 získala obec Ostopovice v Jihomoravském kraji. Na druhém místě se umístila obec Číměř v Kraji Vysočina a na třetím místě obec Blatno v Ústeckém kraji.

TOPlist
TOPlist