K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ISSS 2020 „Nové perspektivy“

Členové sboru dobrovolných hasičů ze Lhoty se letos svérázným způsobem rozhodli získat finance na úpravu požárního čerpadla

Datum: 26. 11. 2013, zdroj: Obec Dolní Břežany, rubrika: Regiony

Na začátku projektu „Kalendář“ stála jen vtipná zmínka o tom, že i takto by se daly získat finanční prostředky na úpravu požárního čerpadla potřebného k požárnímu sportu.

Kalendář SDH Lhota

SDH má ve Lhotě tradici již od roku 1936. Náš sbor se pravidelně účastní soutěží v požárním sportu. Máme družstvo mužů, které se kromě okresních soutěží a pohárů zúčastňuje i pražských a středočeských soutěží v požárním sportu i v soutěžích TFA. Lhotečtí mladí hasiči také zaslouží zmínit, i oni s úspěchem soutěží ve hře Plamen, kde obsazují medailové pozice.

Bohužel i v tomto sportu platí, že bez financí jsou naděje na dobré umístění daleko menší. Ocitli jsme se totiž v situaci, kdy s klasickým neupraveným čerpadlem PS-12 doslova „šlapeme na paty“ soupeřům s nesrovnatelně silnějšími čerpadly. Bohužel zatím není v našich silách dosáhnout na lepší příčky, i přes hodiny a hodiny tréninku, dokonale sehrané družstvo i vůli a touze vyhrát. V tomto sportu bohužel platí – lepší a výkonnější čerpadlo = lepší čas i umístění. Nezbývalo nic jiného, než pustit se do toho po hlavě a začít fotit.

Dali jsme dohromady skvělý tým složený ze členů sboru, našich přítelkyň, manželek a kamarádek, které se ujaly role modelek. O fotoaparát se postaral Václav Hodina a Jiří Frankl, art director a retuše Míla Franklová, retuše Václav Hodina a design kalendáře Jakub Melichar.

Všichni se do projektu vrhli až s nečekanou chutí a elánem ve snaze o co nejlepší výsledek. Není mezi námi žádný profesionál, který by se živil focením nebo modelingem a i přes to se nám povedly nafotit velice kvalitní snímky, na které jsme, myslím, právem pyšni. Samotné focení bylo samo o sobě hodně zábavné, až kolikrát tekly slzy proudem. Snad nejtěžší bylo zachovat vážný výraz ve tváři, pro autentičnost situace.

Celá výroba od první fotky po finální verzi kalendáře trvala takřka půl roku, všichni zúčastnění obětovali svůj čas bez jakýchkoli nároků na finanční odměnu. Kalendář byl pojat ve smyslu zachycení práce hasiče v reálných modelových situacích. Můžete se těšit na záchranu osoby ze skal, požár automobilu, dopravní nehodu, odchyt kočky ze stromu a další. Obsahuje směnový kalendář pro příslušníky HZS.

Na projektu s námi spolupracovala firma Dräger Safety, s. r. o., firma Požární bezpečnost, s. r. o. a stanice HZS Jílové. Ti také bez nároků a čistě na podporu našeho sboru zapůjčili vybavení a prostředky, které jsou potřebné pro práci hasiče při zásahové činnosti i mimo ni. Za tuto podporu děkujeme.

Zvláštní poděkování také patří všem členům SDH Lhota, modelkám a modelům, kteří se dobrovolně účastnili focení. Dále děkujeme všem přátelům za podporu, zapůjčení prostor a prostředků.

Část z výtěžku bude použita na podporu mladých hasičů ve Lhotě a dětského tábora Osada u Hadí řeky.

Cena jednoho kalendáře je 200 Kč, nebo 200 Kč + 55 Kč poštovné při zasílání poštou. Objednávky na tel. 737 259 138 nebo na e-mail hasici@sdh-lhota.cz.

Matěj Zrucký, velitel SDH a JSDH Lhota

TOPlist
TOPlist