K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Využití peněz z evropských fondů

Datum: 13. 8. 2012, zdroj: OF 3/2012, rubrika: Dotace

Nejrychlejší cesta k informacím o využití peněz z evropských fondů je prostřednictvím portálu MAPAPROJEKTU.CZ, který v květnu zahájil provoz.

Nový portál přináší informace o zdrojích financování projektů, informace o příjemcích dotací, popisy projektů, jejich fotografie a umístění. Tyto a další informace o více než 9000 finalizovaných projektech financovaných z evropských fondů v ČR jsou na adrese www.mapaprojektu.cz.

Portál má za cíl umožnit uživatelům z řad nejširší veřejnosti snadno a rychle získat aktuální přehled o vybraných projektech, které byly na území ČR realizovány za pomoci prostředků z fondů EU. Současně portál přispívá k vyšší transparentnosti při seznamování veřejnosti se systémem dotací z fondů EU – nabízí odkazy na další zdroje včetně úplného seznamu příjemců prostředků z fondů EU.

Mapaprojektu.cz má podobu interaktivní mapy s jednoduchým rozhraním umožňujícím vyhledávání projektů podle kritérií. Najít jednotlivé projekty lze jak kliknutím přímo na mapu, tak zadáním místa, názvu projektu nebo jména jeho předkladatele do vyhledávacího pole.

V současné době je na portálu mapaprojektu.cz zobrazeno 9424 ukončených projektů, které vedle textových informací dokumentuje také 1707 fotografií a video spotů. Celkem bylo v České republice dosud schváleno téměř 40 000 projektů, které je možno najít v Seznamu příjemců.

Mapaprojektu.cz je výsledkem spolupráce Zastoupení Evropské komise v ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR a řídících orgánů jednotlivých operačních programů. Zatímco Zastoupení EK v ČR zajistilo vytvoření portálu a jeho provoz, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR ve spolupráci s řídícími orgány jednotlivých operačních programů spravuje obsah a jeho aktualizaci.

TOPlist
TOPlist