K poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy se využívají soubory cookie. Informace o použití webu mohou být sdíleny s dalšími partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Železný Brod ušetří za elektřinu téměř 800 tisíc

Datum: 12. 6. 2012, zdroj: eCentre, a. s., rubrika: Veřejné zakázky

Železný Brod je dalším městem, které se snaží zprůhlednit zadávání veřejných zakázek a zároveň dosáhnout maximálních možných úspor. Zdařilým krokem na této cestě bylo snížení ceny služeb za dodávku elektrické energie o 779 158 korun prostřednictvím elektronické aukce.

Elektronickou aukci, která se uskutečnila 30. 5. 2012, hodnotí starosta Železného Brodu André Jakubička jako velmi úspěšnou. „Úspora 26,5 % ve výši téměř 800 000 korun je pro nás velice příjemným výsledkem několikaměsíční práce. Pro zvýšení objemu balíku sdružených dodávek elektrické energie jsme přizvali i železnobrodský fotbalový klub, sokoly anebo obce patřící do ORP Železný Brod. I oni tak dosáhli na velké úspory, kterých by jako samostatní zákazníci nemohli docílit,“ říká pan starosta.

Vstupní hodnota veřejné zakázky o sdružených službách dodávky elektrické energie pro město Železný Brod činila na počátku elektronické aukce 2 938 511 korun. Během necelé hodiny, po kterou celá e-Aukce probíhala, se však cena výrazně snížila a klesla až o 26,5 %. Nejnižší dosažená cena za dodávku elektřiny klesla na konečných 2 159 353 korun. Město tak díky zadávání zakázek přes Systém CENTREs ušetří jen za elektřinu 779 158 korun.

Komplexní služby pro město zajistila společnost eCentre, která je považována za odborníka na řešení elektronizace veřejných zakázek. V úspěšně nastoleném trendu má město Železný Brod v plánu pokračovat i nadále. „Cesta soutěže e-aukcí se nám rozhodně osvědčila a budeme ji využívat i do budoucna,“ dodává André Jakubička.

Eva Plevová

TOPlist
TOPlist